Menu

İnternet Facebook Mu Oluyor? O Özellik De Facebook’a Eklenecek!

Geçtiğimiz günlerde iş yerleri için özelleştirilmiş bir Facebook sürümü olan Workplace’i tanıtmış, sonra da Dükkan özelliğini Türkiye’de aktifleştirerek iyice hayatımıza dahil olmaya başlayan Facebook yeni bir özellik daha duyurdu: Artık Facebook üzerinden etkinliklere bilet alıp yemek siparişi verebilecek, restoranlarda rezervasyon yaptırabileceğiz!

İnsanlar Facebook’tan çıkmasın istiyorlar

Kullanıcılarının başka sitelere yönlenmeden Facebook üzerinde kalmalarını isteyen şirket, aklımıza gelebilecek her alanda hayatımıza dahil olmaya devam ediyor. Mytime, delivery.com ve Slice gibi şirketlerle yapılan anlaşma sonrası Ticketmaster ve EventBrite üzerinden istediğiniz aktiviteye bilet alıp, rezervasyonunuzu yaptırabilecek ya da Yemeksepeti’ne gerek kalmadan yemek siparişi verebileceksiniz.

Etkinlikler de kendi başına uygulama oluyor

Her ay 650 milyon kişi tarafından kullanıldığı belirtilen Facebook Etkinlikler bölümünün de yakında kendi başına bir uygulama olacak geleceği belirtildi. Böylece etkinliklerinin reklamını yapan reklamverenler de daha yüksek geri dönüşüm elde edebilecekler. Ayrıca bu uygulama üzerinden yeni bir yeri ziyaret ederken Facebook size arkadaşlarınızın geçmiş deneyimlerini baz alarak mekan önerileri sunacak.

Öncelikle Amerika’da devreye girecek bu özellikler bir süre sonra tüm dünyada aktif olacak. Özellikle Tostçu Mehmet gibi sosyal medyayı çok iyi kullanan küçük iş yerleri tarafından kullanılacağına inandığımız özellikler karşısında Yemeksepeti ve Biletix gibi şirketlerin hamlesi ne olacak hep beraber göreceğiz.

No comments

Bir Cevap Yazın

Kategoriler

Hakkımızda

HaberOnline24, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşlarına dil, din, ırk ve cinsiyet ayırmaksızın ülkemiz ve dünyadan son dakika haberlerini tamamen tarafsız olarak iletmek üzere kurulmuş olan bir haber portalı projesidir. Haberonline24 üzerinde yayınlanan yazılar tamamen tarafsız habercilik örneği olmak ile birlikte, istemeden de olsa haberlerimizden rahatsızlık duyanlar bizlere ulaşarak gerekli düzenleme ve kaldırma işlemlerini talep edebilirler.