Menu

FETÖ/PDY Soruşturmasında Son Gelişmeler!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması devam ediyor. Adana’da yapılan FETÖ/PDY soruşturma kapsamında 54 şirkete daha kayyum atandı. Kayyum atanan şirketler arasınd 150 mağazası bulunan Süvari Giyim de bulunuyor!

FETÖ örgütüne mali destekte bulunulduğu belirlenen 54 şirket arasında en göze çarpan kuşkusuz Süvari Giyim oldu. Tekstil devi Süvari firmasının 1040 çalışan personeli bulunuyor. Şirketin cirosu da 150 milyon TL. 1967 yılında hazır giyim sektörüne giren Süvari, 1997 yılından beri en önemli perakende tekstil markalarından birisi olmuştur. 8 farklı ülkede(Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Türkmenistan, Irak, Romanya ve Ukrayna), 100 tanesi Türkiye’de olmak üzere 150 mağazası bulunmaktadır.

Geçtiğimiz hafta FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında daha önce Düzce’de kayyum atanan 17 şirket, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilmişti. Ayrıca Antalya’nın en büyük alışveriş merkezi MarkAntalya’yı barındıran şirkete, MLC Döner Gıda Et ve Et Ürünleri Restoran Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne de kayyum atanmıştı.

Diliyoruz bu gelişmeler Türkiye’nin başına bela olan bu terör örgütünün sonunu getirecek, milletimiz tekrardan özlediği huzura kavuşacaktır.

No comments

Bir Cevap Yazın

Kategoriler

Hakkımızda

HaberOnline24, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşlarına dil, din, ırk ve cinsiyet ayırmaksızın ülkemiz ve dünyadan son dakika haberlerini tamamen tarafsız olarak iletmek üzere kurulmuş olan bir haber portalı projesidir. Haberonline24 üzerinde yayınlanan yazılar tamamen tarafsız habercilik örneği olmak ile birlikte, istemeden de olsa haberlerimizden rahatsızlık duyanlar bizlere ulaşarak gerekli düzenleme ve kaldırma işlemlerini talep edebilirler.