Menu

Tüm Türkiye’ye İnternet Yasağı!

4 Kasım günü itibariyle Facebook, Twitter, Instagram ve hatta Whatsapp’a giriş engellenmiş durumda! Üstelik Türk Telekom mobil hattına sahip cihazlar hücresel veri ile internete tamamen bağı kesildi. Peki Türkiye’de sosyal medya neden yine yasaklandı? Facebook, Twitter, Instagram ve Whatsapp’a nasıl girilir?

Hemen detaylara bakalım.

İnternet ve Sosyal Medya Neden Yasaklandı? Nasıl Girilir?

3 Kasım 2016 Çarşamba’yı 4 Kasım’a bağlayan gece bazı HDP milletvekillerinin göz altına alınmalarına paralel olarak tüm Türkiye genelinde internet erişimi kısıtlandı. Yasağın ne zaman açılacağı henüz bilinmiyor.

İnternet yasaklarını aşıp internet sitelerine girebilmek için bilgisayar kullanıcılarının tercihi ise yine ZenMate oldu. Ücretsiz ZenMate uygulamasını internet tarayıcınıza ekleyerek Facebook, Twitter gibi sitelere giriş yapabilirsiniz.

No comments

Bir Cevap Yazın

Kategoriler

Hakkımızda

HaberOnline24, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşlarına dil, din, ırk ve cinsiyet ayırmaksızın ülkemiz ve dünyadan son dakika haberlerini tamamen tarafsız olarak iletmek üzere kurulmuş olan bir haber portalı projesidir. Haberonline24 üzerinde yayınlanan yazılar tamamen tarafsız habercilik örneği olmak ile birlikte, istemeden de olsa haberlerimizden rahatsızlık duyanlar bizlere ulaşarak gerekli düzenleme ve kaldırma işlemlerini talep edebilirler.